Zakup i sprzedaż działki rolnej.

Działka rolna jest co prawda przeznaczona do uprawy roli, jednak coraz więcej osób decyduje się na jej zakup. Nie dzieje się to bynajmniej z powodu, że coraz więcej ludzi chce zostać rolnikami. Działki rolne są po prostu dużo tańsze od działek budowlanych. Jeżeli bowiem dana działka budowlana o pewnej powierzchni kosztuje 120 – 150 tysięcy złotych, to dla porównania działka rolna w tej samej okolicy, o identycznej wielkości będzie kosztowała jedyne 40 – 60 tysięcy złotych. Dlatego kupienie działki rolnej jest bardziej opłacalne. Jeżeli jednak chcemy coś na niej wybudować, musimy przemienić działkę rolną w działkę budowlaną, co wiąże się szeregiem formalności i w przypadku nieruchomości większej niż 500 metrów kwadratowych z opłatą.

W celu zakupu działki rolnej, najlepiej sprawdzić oferty w Internecie. Na portalach ogłoszeniowych jest dostępnych wiele ogłoszeń związanych ze sprzedażą, bądź kupnem działek rolnych. Jeżeli jednak nie chcemy przeszukiwać tysiąca różnych ogłoszeń, aby znaleźć wreszcie odpowiednią kategorię, można poszukać stron specjalizujących się w tego typu ogłoszeniach. Jeszcze inną opcją będzie wpisanie do wyszukiwarki internetowej frazy „działka rolna”. Dzięki temu mogą nam wyskoczyć różnego rodzaju wyniki z ofertami. Ponadto warto jest również kupić gazety z ogłoszeniami. Mogą one być bardziej klarowne i aktualne niż anonse w sieci.

Bez względu na to w jaki sposób zdecydujemy się na ogłoszenie sprzedaży lub znalezienie oferty działki rolnej, z pewnością będzie to dla nas opłacalna inwestycja, zwłaszcza jeżeli mamy zamiar budować na niej dom jednorodzinny. Działka rolna będzie związana z dużą oszczędnością.

Sprawdź także zestawienia:
Najlepsze promocje bankowe kwiecień 2024
Najlepsze karty kredytowe zestawienie kwiecień 2024
Najlepsze kredyty dla firm kwiecień 2024
Lokaty bankowe w promocji kwiecień 2024