Kiedy otrzymam kartę płatniczą?

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas posiada tradycyjną kartę płatniczą. Tej niewielki plastikowy przedmiot całkowicie zmienił nasze życie, a przede wszystkim je ułatwił. Właściwie wszystko możemy zostać szczęśliwymi posiadaczami tego cuda, jedynym warunkiem jest bowiem założenie zwykłego rachunku oszczędnościowego, zwanego potocznie kontem bankowym.

Jeżeli chodzi o czas otrzymania karty, jest on różny w poszczególnych bankach, a zależy to przede wszystkim od ich wewnętrznej polityki. Większość oddziałów stosuje bardzo proste rozwiązanie, otóż, przekazuje kartę już w dzień podpisania umowy. Po otrzymaniu numeru PIN, który jest jedyny i niepowtarzalny, możemy z powodzeniem cieszyć się już tym dobrodziejstwem techniki. Obecnie niemal w każdym punkcie usługowym dopuszczone jest korzystanie z karty, dlatego też na naszej drodze nie powinny stawać żadne przeszkody. Będziemy zatem mogli płacić kartą nie tylko w sklepie, ale również u fryzjera oraz w kinie.

Są jednak w naszym kraju banki, które przykładają szczególną wagę do kwestii bezpieczeństwa. Po podpisaniu umowy o otworzenie indywidualnego rachunku oszczędnościowego, bank zobowiązuje się, że w ciągu kilku najbliższych dni wyślę nam pocztą kartę płatniczą. To jednak nie wszystko, okazuje się bowiem, że potem będziemy musieli poczekać jeszcze jakiś czas na numer PIN, który również otrzymamy poprzez przekaz pocztowy. Dlaczego stosuje się właśnie takie rozwiązanie? Odpowiedź jest bardzo prosta, wręcz oczywista, chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwa. Bank nie wysyła nam w jednej przesyłce od razu kary i numeru PIN, ponieważ obawia się, że jest to zbyt ryzykowne. Wyobraźmy sobie, że przez przypadek ktoś przejmie wysłaną do nas kopertę. Problem gotowy. Nie zawsze można liczyć na ludzką uczciwość, dana osoba może zabrać nasze prywatne dokumenty i z powodzeniem z nich korzystać. Zanim zablokujemy konto, z pewnością okaże się, że nie ma na nim już żadnych środków.

Jak zatem widać, czas otrzymania karty płatniczej nie będzie zbyt długi, z pewnością też nasza cierpliwość nie zostanie nadwyrężona. Pamiętajmy też, że polityka banku jest ściśle związana z dbaniem o nasze bezpieczeństwo oraz interesy.

Sprawdź także zestawienia:
Najlepsze promocje bankowe styczeń 2024
Najlepsze karty kredytowe zestawienie styczeń 2024
Najlepsze kredyty dla firm styczeń 2024
Lokaty bankowe w promocji styczeń 2024